Töölt vabad päevad, palju und, sõpradega suhtlemine, natuke liiga palju alkohol, palju head toitu, vaba aeg sporditegevuste ning televiisori vaatamise jaoks – millele järgneb šokk. Me kõik teame seda tunnet, mis tekib siis, kui peame pärast pühi tagasi kooli, ülikooli või tööle minema. Eriti kui võtsime detsembris vabu päevi lisaks ning veetsime terve nädala või isegi kaks kodus. Tavalise rutiini juurde naasmine võib osutuda suureks šokiks, mistõttu pakume välja mõned näpunäited selle üleminekuga toime tulemiseks.
Milles täpselt probleem seisneb?
Kas ma saan midagi teha või pean lihtsalt ootama, et need tunded üle läheksid?
Kui sul on säärased tunded, on oluline oma meeleolu parandada. Leia aega asjade jaoks, mille tegemist pikisilmi ootad, võta paar tundi iseenda jaoks ning ära unusta regulaarselt süüa ja end liigutada – isegi kui sul ei jätku selleks tahtmist, on mõlemad antud olukorras äärmiselt olulised.
Kuidas ma sellest välja tulen?
Ole aktiivne!
Kui leiad end sellisest olukorrast, on oluline olla aktiivne – kodus istumine ning enesehaletsemine kohe kindlasti ei aita. Planeeri aega sõprade jaoks, otsi endale uus hobi, hakka kursustel midagi sinu jaoks meeldivat õppima, tee ükskõik mida, mis aitab sul „tavalisest' igapäevasest elus mõelda kui millestki ilusast!
Ära muidugi unusta trenni teha, sest füüsiline aktiivsus korrastab su mõtteid ja parandab su enesetunnet ning samal ajal tõstab ka enesehinnangut.
Ole motiveeritud!
Me kõik teame mingi tegevuse pikisilmi ootamise tunnet, mis tekitab meis elevust ning ootusärevust. Planeeri ette: järgmine puhkus, pikk nädalavahetus, pühapäevane reis või hea filmi vaatamine. See ei pea isegi midagi suurt olema, ka väiksed asjad tõstavad tuju ning kindlustavad selle, et sul on alati midagi, mida oodata.
Kas muutus on tulemas?
Sa ei suuda oma tunnetest üle olla?
Kui sa ei suuda negatiivsetest tunnetest üle saada ka pärast meie nõuannete järgimist, siis ära kahtle, vaid palu abi. Otsekohesest jutuajamisest sõbra, vanema või partneriga arvatavasti piisav. Üllatusega näed, kui palju paremini sa end tunned pelgalt sellepärast, et kellegagi oma probleemist rääkisid!
Kui sind ümbritsevad inimesed ei saa sinust aru või ei toeta sind, või kui sa ei soovi oma tundeid lähedastega jagada, ära karda spetsialistilt nõu küsida. Pühadejärgne depressioon on tavaline ning läheb arvatavasti sama kiiresti üle kui ta tuli, kuid seda tuleks siiski alati tõsiselt võtta.
Oluline on oma tundeid mitte alla suruda, vaid nendega tegeleda ning neile lahendus leida. Pärast seda võid uusi väljakutseid julgelt vastu võtta
0 comments:
Post a Comment