Microsofti uus patent 23.03.2020 numbriga 060606
(google translate) “Inimkeha tegevust, mis on seotud kasutajale antud ülesandega, võib kasutada krüptovaluutasüsteemi kaevandamise protsessis. Server võib anda kasutaja seadmele ülesande, mis on serveriga kommunikatsiooniliselt ühendatud. Andur, mis on kommunikatsiooniliselt ühendatud kasutaja seadmega või koosneb sellest, võib tunda kasutaja keha aktiivsust. Andmeid keha aktiivsuse kohta võib genereerida kasutaja tajutud keha aktiivsuse põhjal. Kasutaja seadmega kommunikatiivselt ühendatud krüptovaluutasüsteem võib kontrollida, kas keha aktiivsuse andmed vastavad ühele või mitmele krüptovaluutasüsteemi seatud tingimusele, ja anda krüptovaluuta kasutajale, kelle keha aktiivsuse andmeid kontrollitakse.”
Ei ole saladus,et sellist kiipi hetkel luuakse koos vaktsiiniga.tegemist võib olla uue ajastu raha teenimis vôimalusega kui praegune rahandussüsteem kokku variseb,inflatsioon tuleb ja prinditud raha kaotab väärtuse.Billgatesi kiip millega saab raha endale toota tegevuse pealt(nt sulle ette määratud ülesanded,sportimine jne)maksta poes selle kiibiga jne.Samal ajal krüptot ise füüsiliselt kaevandades ehk “mida rohkem orjad seda rohkem teenid”.
Esiteks eeldab kogu “krüptomaailma” (Smart city programmid kogu maailmas millega on liitunud ka Tallinn)
viis G võrkude avamist,laiendamist mis on smart city alustala,et saaksime oma sokid ja beebimähkmed ka võrku lülitada.Tänaseks peaks enamusel üsna selge kahtlus olema tekkinud,et kelle kasudes see koroona tuli?
Event 201. Kes on loonud probleemi see pakub ka lahendusi.
Hirm ja vajadus uue revolutsioonilise tehnoloogia järgi on tehtud.Blokiahela firmad on valmis.
Kindlasti ei ole kôik nii mustvalge.On krüptovaluutasi mis ei teeni globalistide huve ning seda süsteemi saab tulevikus ka heal eesmärgil kasutada,inimeste ja looduse jaoks!Muidugi mitte kasutades viis geed looduses!
Ansip juba räuskab,et meil on koroona äppi vaja ja ilves on hakanud valitsust laimama sõnu valimata.HIRM on selle asja nimi,HIRM 😀
Ära ole see hirmul inimene kes ootab mingit päästerõngast,et keegi vôi miski olukorra päästab.Juba pidi uuenenud viirus levima,sügiseks on juba planeeritud teine laine sest hallo gripihooaeg algab ju 😀 Ükski äpp ei vältinud singapuris uut puhangut...
TERVE MÕISTUS päästab sind,tulevikus võib see olla defitsiit.investeeri endasse
Patendi link: VAJUTA SIIA
- Rauno
Advokaadibüroo Sorainen partner ja vandeadvokaat Carri Ginter
Advokaadibüroo Sorainen partnerCarri Ginter kirjutab, kuidas ettevõtlusega alustajad töötuskindlustusmakse muudatustega riigi toeta jäeti ja võrdleb tekkinud olukorda nõukogude ajaga, mil eraettevõtlus oli karistatav.
ENSV kriminaalkoodeksi paragrahv 146 nägi eraettevõtjaliku tegevuse eest ette kuni viieaastase vabadusekaotuse koos kogu või osa vara konfiskeerimisega. Karistamine ei olnud "välistatud ka juhul, kui tegevuse kui niisuguse suhtes ei kehtigi keeldu". Täna on ettevõtlus seaduse kohaselt lubatud. Selle aasta mais jõustusid aga seadusemuudatused, mis siiski toovad ettevõtjaliku tegevuse eest kaasa rahalise karistatuse. Kohati viib seadusemuudatus ebaõiglase ja tõenäoliselt ka põhiseadusevastase tulemuseni.
Seadusemuudatuse tulemusena (eelnõu 521 SE) ei tagata enam töötuna arvelevõtmise võimalust töötajale, kes on lisaks töökohale ka mõne äriühingu juhatuse liige. Seda isegi siis, kui tal juhatuse liikmeks olemisest sissetulekut ei ole. Seda isegi siis, kui äriühingul pole tasu maksmiseks vajalikke vahendeid. On ilmselge, et iga äriühing ei pruugi olla võimeline esimesest päevast tulu tootma. Iga äri ka ei õnnestu. Ka seadus ei nõua juhatuse liikmele tasu maksmist. Nii järeldub, et seadusemuudatus on töötaja suhtes ebaõiglane. Suure tõenäosusega on see ka ebaseaduslik.
Milles väljendub ebaõiglus?
Võrdleme kahte näidiskaasust. Peeter ja Eve käivad ühes kohas tööl ja saavad sama palka. Peeter piirdub töövõtja rolliga, Eve on aga lisaks töölkäimisele teinud esimesed sammud ettevõtjana alustamiseks ja on sellele pühendanud kogu oma vaba aja. Eve osaühingu ainsaks varaks on lihtsalt hea mõte ja Eve vaba aeg. Teatavasti on ettevõtluse soodustamiseks Eestis lubatud äriühing asutada sissemakset tegemata.
Töötuskindlustusmakse eesmärgiks on töötaja kindlustamine töötuks jäämise, töölepingute kollektiivse lõpetamise või tööandja maksejõuetuse eest. Tööandja maksab ja peab kinni töötuskindlustust mõlema töötaja eest.
Siis läheb aga tööandja läheb pankrotti ja mõlemad kaotavad oma töökoha. Peeter võtab ennast töötuna arvele ja saab riigilt rahalist tuge. Evet töötuna arvele võtta seadus aga ei luba - "karistusena" selle eest, et ta julges käituda ja mõelda ettevõtlikult.
Põhiseaduse järgi tuleb maksu kehtestamisel arvestada isikute võrdse kohtlemise nõuet. Äriühingult raha ei saa, riigilt ka mitte. On ilmne, et näites toodud isikuid võrdselt ei kohelda.
Mis on Eve võimalused ennast sellise ebaõigluse eest kaitsta? Kasvab tõenäosus, et Eve paneb kellegi kolmanda juhatuse liikmena "tanki" seniks, kuni selgub, kas ärist saab asja. Tankisti kasutamine omakorda vähendab paratamatult äri eduperspektiive. On ka võimalus, et Eve ei hakka uue seaduse valguses üldse ettevõtlusega jamama.
Kaup kauba vastu
Kui aastal 2002 Eestis töötuskindlustus sisse viidi, oli tegemist õilsa ja realistliku mõttega. Paratamatult võib ka töökamatel meist tulla elus ette tagasilööke. Seetõttu on tegemist kahtlemata kasuliku ja selgelt rahaliselt mõõdetava langevarjuga. Lastekirjandusest me teame, et raha kasvab puu otsas ainult lollidemaal, mistõttu nähti seaduse kehtestamisel ette ka rahastamisallikas. Nii ütleb seletuskiri (651 SE): "töötukindlustuse finantseerimiseks kehtestatakse sundkindlustusmakse". Lihtsamalt öeldes - kui sa tahad töötuks jäädes riigilt tuge saada, pead osa oma palgast riigile andma. Karm, aga õiglane.
2014. aastal tehtud seadusemuudatusega sooviti adresseerida ebaõiglust, mis kaasnes sellega, et osad isikud nn OÜtamise teel elasid justkui sissetulekuteta, aga tegelikkuses hoidsid oma varad juriidilises isikus, sõitsid uhkete autodega, sõid kaaviari ja jõid šampust. Õigusloomes juba patoloogiliseks muutunud stiilis otsustati "kurjategijate" püüdmise asemel piirata kõikide ettevõtlike inimeste vabadusi. Kõikide vabaduste piiramine on pahalaste otsimisest ju lihtsam - kontrollija vaatenurgast. Sarnase mõttelaadiga seadusemuudatuste loetelu on pikk.
Reaalsuses on asi veelgi küünilisem. Teoorias võiks ju väita, et Eesti strateegia ongi suunata inimesi karmide valikuteni. Selline riigimehelik meelekindlus ei väljendu siiski raha kogumisel. Jätkuvalt kohustab seadus tööandjaid töötuskindlustusmakse tasumisele ka nende töötajate palkadelt, kes oma juhatuse liikmeks oleku tõttu töötukindlustuse kaitsealast välistatud on.
Naaskem korraks 12 aasta tagusesse aega. Maksu kehtestamisel lubati õiglase kaubana kaitset töökoha kaotuse korral. Sarnaselt lubab riik vastutasuna sotsiaalmaksu tasumise eest ligipääsu arstiabile ja riiklikku pensioni. Kuidas suhtuksite sotsiaalmaksu olukorras, kus riik vastusooritusest loobub? Kui juhatuse liikmele töökoha kaotusel töötukindlustuskaitset ei tagata, kaob sellega ka alus töötuskindlustusmakse kinnipidamiseks.
Milline moraalne või juriidiline õigustus on riigil koguda töötasult töötuskindlustusmakset, pidamata omapoolset lubadust teda raskuste korral ajutiselt toetada?
Töötuskindlustusmakset kogutakse lubadusega konkreetseks vastusoorituseks. Kui riik on oma algsest lubadusest taganenud, tekib põhiseaduse mõttes õiguslik kahvel. Võrdselt maksu maksnud isikutel on kas võrdne õigus võtta ennast töötuna arvele ja saada vastavalt riigilt kaitset või on töötajaks olemisele lisaks juhatuse liikmetena tegutsevate inimeste palgalt töötuskindlustusmakse võtmine vastuolus põhiseadusega.
Olemuslikult on, vähemalt osadel juhtudel, tegemist karistusega ettevõtliku mõtlemise eest. Vahet pole, kas "saad seda, mida mõõdad" või "mida külvad, seda lõikad" – mõte on arusaadav.
Mida täpselt külvame riigina, kui ähvardame inimesi riigi mammona pealt mahavõtmisega, kui nad peaks proovima ettevõtlust ja selles ebaõnnestuma?
0 comments:
Post a Comment