Google+ Anonymous - EA

728x90 AdSpace

Viimased

Sunday, May 10, 2015

Anonymous

Anonymous Ajalugu

Kuskil  aastal 2003 algas maailmas liikumine nimega Anonymous, mis peamiselt oli sarnasel veebisaidil nagu ka seda on facebook, 9gag.  Selle keskkonnaks oli pildi jagamis sait nagu 4chan mis sümboliseeris interneti(online) ja offline ehk mitte interneti kogukondi kes samaaegselt moodustavad digitaalse globaalaju. Anonüümsete kogukonna liikmeid nimetatakse Anoniteks ja neid saab eristada teistest sellise maskiga. Inglise keeles Guy Fawkes Mask 

  Varases staadiumis see mõiste võeti üle detsentraliseeritud kogukonna poolt, mis tegutses peamiselt anonüümselt koordineeritult, tavaliselt mitte kindla kokkulepitud eesmärgi nimel ja keskendudes peamiselt meelelahutusele või "lulz(naljadele)". 

 Kõik algas 2008. projektiga Chanology(Project Chanology) -kus seeria proteste, vempe ja häkkimisi, olid suunatud Saientoloogia kiriku vastu ( VAATA VIDEO SAIENTOLOOGIA KIRIKUST)  - Anonüümsete kollektiiv muutus üha enam seotumaks häktivismiga mitmete küsimuste osas rahvusvaheliselt. Isikud, kes väitsid, et ühinevad Anonymousega viisid läbi proteste ja muid tegevusi (sh otsene tegevus) vastulöögina digitaalse piraatluse vastaste kampaaniad osas milled tegi üks filmitööstuse korporatsioone nagu Motion Pictures ja plaaditööstuse liidud. 

Protest Sainetoloogia kiriku ees


  Hiljem Anonymouse häkkimisse kaasati ka valitsusasutused USA, Iisraeli, Tuneesia, Uganda ja teised; lapsporno saidid; Autoriõiguste organisatsoonid; Westboro baptistikogudus; ja korporatsioonid nagu PayPal, MasterCard, Visa ja Sony. 
Anons on avalikult toetanud WikiLeaksi ja Occupy liikumist (occupy Estonia grupp). Sellised anonymous grupid nagu LulzSec ja Operation AntiSec viisid läbi küberrünnakuid USA valitsusasutustele , meedia, videomängude ettevõttetele, sõjalistele töövõtjatele, sõjaväelastele ja politseinikele, mille tulemuseks oli õiguskaitseasutuste tähelepanu anonymouse rühmade tegevuse üle.

Kümned inimesed on vahistatud selle eest, et nad osalaseid Anonymous küberrünnakutes. Riikides nagu USA, Suurbritannia, Austraalia, Holland, Hispaania ja Türgi. Hinnanguid grupi tegevusele ja tõhususele on väga erinevaid. Toetajad kutsutuvad rühma "vabadusvõitlejateks" [8] ja digitaalse Robin Hoodiks[9] Aastal 2012, ajakiri Time nimetas Anonymouse üheks "100 kõige mõjukama inimeseks" , kuigi tegemist on ikkagi ideega. [12]


Laias laastus Anons võitleb vastu interneti tsenseerimise ja kontrollimisele, ning enamus nende tegevusest on suunatud valitsuste, organisatsioonede ja ettevõttete vastu keda nad süüdistavad tsensuuris. Anons olid esimesed toetajad  Occupy movement ile ja Arab Spring. [14] Alates 2008. aastast on sagedane teema ja lahkarvamusi Anonymouses selles osas, et kas tuleks keskenduda vempudele ja meelelahutusele või tõsisematele asjadele (ja mõnel juhul poliitilisele) aktivismile. [15 ] [16]


Kuna Anonymousel pole juhtkonda, siis ei saa mitte midagi omistada liikmeskonnale tervikuna. Mõned liikmed protestivad kasutades seaduslikke vahendeid, samal ajal kui teised kasutavad ebaseaduslikke meetmeid, nagu DDoS rünnakud ja häkkimine . [19] Liikmeks olemine on avatud kõigile, kes ütlevad, et nad soovivad olla kollektiivi liikmed.




Allikad: http://en.wikipedia.org/wiki/Anonymous_%28group%29
Eesti Anonymous,Estonian Anonymous, Anonymous Estonia,
Dokumentaal :



  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

0 comments:

Post a Comment

Item Reviewed: Anonymous Description: Rating: 5 Reviewed By: Estonian Anonymous